آخرین سردارعشق (پایگاه شهید سید مصطفی خمینی -قم)
 ذکر تعجیل فرج رمز نجات بخش بشر است ما برآنیم که این ذکر جهانی بشود
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


آه می کشم تو را , با تمام انتظار
پر شکوفه کن مرا , ای کرامت بهار

در رهت به انتظار , صف به صف نشسته اند
کاروانی از شهید , کاروانی از بهار

ای بهار مهربان , در مسیر کاروان
گل بپاش و گل بپاش , گل بکار و گل بکار

بر سرم نمی کشی , دست مهر اگر , مکش
تشنه محبتند , لاله های داغ دار

دسته دسته گم شدند , مهره های بی نشان
تشنه تشنه سوختند , نخل های روزه دار

می رسد بهار و من , بی شکوفه ام هنوز
آفتاب من , بتاب ! مهربان من , ببار !

خداحافظ ای بی پلاک

مدیر وبلاگ :سجاد دباغیان
مطالب اخیر
نظرسنجی
شما چگونه به یاد آقا امام زمان هستید؟برچسبها

شهید

مهدی زین‌الدین

شناسنامه / زندگینامه :

زندگی نامه شهید مهدی زین الدین فرمانده لشکر 17 علی ابن ابیطالب (ع):

"آینه بردارید، كه به دیدار جمال و كمال می رویم و زیبایی روح را تماشا می كنیم."

مهدی در سال 1338 ه.ش- در خانواده ای مذهبی، سیاسی در شهر تهران دیده به جهان گشود. مهدی كه گویی روح پرفتوحش پیش از تولد هدایت یافته بود، قدمهای اولیه آشنایی با دین و مذهب را در داخل خانواده برداشته، همچنان كه مادرش می گفت: من تا آن جایی كه برایم مقدور بود با وضو به او شیر می دادم. مهدی از ابتدای كودكی نبوغ و استعداد عجیبی داشت و در اوان كودكی موفق شد كه قرآن را بدون معلم و استاد یاد بگیرد.

شهید مهدی زین الدین از همان ابتدای زندگی دارای روحی بزرگ و پرتلاش بود و خود را در امور زندگی شریك می دانست و به پدر و مادرش در امور زندگی كمك می كرد.

خانواده شهید مهدی زین الدین رابطه نزدیكی با شهید محراب، "آیت الله مدنی" داشتند، لذا مهدی بیشتر اوقات خویش را در كنار حضرت آیت الله مدنی (ره) می گذراند و روح تشنه خود را با نصایح ارزنده آن شهید بزرگوار سیراب می كرد و به همین خاطر بود كه مهدی می گفت: خود را مدیون آیت الله مدنی می دانم.

مهدی عزیز مبارزات سیاسی خود را از زمان دبیرستان آغاز كرد، در همان زمان دبیرستان بود كه حزب رستاخیز به زور و تهدید از دانش آموزان برای عضویت امضاء می گرفت، شهید مهدی و یكی از دوستانش تنها دانش آموزانی بودند كه به عضویت حزب درنیامدند و به همین علت از مدرسه اخراج شدند. شهید مهدی زین الدین پس از پیروزی انقلاب در بدو تشكیل سپاه بر حسب احساس وظیفه و مشورت وارد سپاه گشته و برحسب مدیریت و روح مذهبی اش در قسمت پذیرش سپاه مشغول به خدمت شد و بعد به عنوان مسؤول واحد اطلاعات سپاه قم انتخاب گردید. در زمانی كه غائله خلق مسلمان شروع شد نقش فعالی در سركوبی آن از خود نشان داد و سپس برای نابودی اشرار راهی كردستان گردید و در آزادی سنندج مردانه جنگید.

شهید زین الدین با شروع جنگ تحمیلی برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران، پس از آموزش كوتاهی همراه یك گروه صد نفری خود را به جبهه های جنوب رساند و با كافران بعثی وارد مبارزه شد، پس از مدتی به عنوان مسؤول اطلاعات عملیات محورهای شهر سوسنگرد انتخاب گردید.

در عملیات بیت المقدس، مسؤولیت اطلاعات عملیات قرارگاه نصر را پذیرفت و به خاطر لیاقت و شجاعت بی نظیر خود به عنوان مسؤول تیپ علی بن ابیطالب (ع) تعیین گردیده و بعد از تبدیل شدن تیپ به لشکر، به عنوان فرمانده لشکر منصوب گردید.

شهید مهدی زین الدین پس از دلاوریها و رشادتهایی كه در عملیات رمضان، محرم، والفجر مقدماتی والفجر 3 و 4 و خیبر از خود نشان داد، سرانجام در یك عملیات شناسایی در منطقه غرب همراه با برادرش مجید زین الدین مسؤول اطلاعات عملیات تیپ 2 _ به دیدار خداوند شتافت.

باشد كه همگی ادامه دهنده راه خونینشان باشیم.
وصیت نامه :

فرازهایی از سخنان ارزنده شهید

اولین لازمه پاسداری از اسلام، اعتقاد داشتن به امام حسین (ع) است، هیچ كس نمی تواند پاسداری از اسلام كند در حالی كه ایمان و یقین به اباعبدالله الحسین (ع) نداشته باشد، اگر امروز ما در صحنه های پیكار می رزمیم، و اگر امروز ما پاسدار انقلابمان هستیم و اگر امروز پاسدار خون شهدا هستیم و اگر مشیت الهی بر این قرار گرفته كه بدست شما رزمندگان و دست ملت ایران، اسلام در جهان پیاده شود و زمینه ظهور حضرت امام زمان (عج) فراهم گردد، به واسطه عشق و علاقه و محبت به امام حسین(ع) است.

من تكلیف می كنم شما را "رزمندگان"، به وظیفه عمل كردن.

حسین وار زندگی كردن در زمان غیبت كبری به كسی منتظر گفته می شود و كسی می تواند زندگی كند كه منتظر باشد منتظر شهادت، منتظر ظهور امام زمان (عج) باشد.

خداوند امروز از ما همت، اراده و شهادت طلبی می خواهد.

خاطرات :

نظرات دو فرمانده درباره این شهید

برادر رحیم صفوی: برادر مهدی زین الدین فرماندهی بود كه هم از علم جنگی و هم از علم اسلامی و اخلاق اسلامی برخوردار بود.

برادر جعفری فرمانده لشکر علی بن ابیطالب: مهدی در جنگ ساخته نشد، مهدی عنصری بود كه ساخته شده بود و در جنگ به ما درس می آموخت.

برای مطالعه ی متن کامل برروی ادامه ی مطلب کلیک کنید.ادامه مطلب


نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : وصیت نامه شهیدمهدی زین‌الدین+وصیت نامه+زندگینامه شهید،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 30 دی 1390

شهید

محمدجواد دل‌آذر

شناسنامه / زندگینامه :

در فروردین ماه سال 1337 نوزادی در شهرستان قم چشم به آسمان زیبای زندگی گشود و پدر و مادر نام او را محمدجواد نهادند و او در سایه پر مهر خانواده، پرورش یافت. در 5 سالگی پای به مكتب نهاد و قلبش با نغمه های آسمانی قرآن آشنا شد و در سن 7 سالگی به مدرسه رفت. محمدجواد دستان كوچكش را به پدر می سپرد و همراه او در مجالس اسلامی و نماز جماعت ها شركت می كرد. او از همان سنین، چهره ملكوتی علما از جمله امام خمینی (ره) را زیارت كرد و الفت قلبی با آنان پیدا كرد.

فقر مالی جواد را وادار كرد كه پس از اتمام تحصیلات ابتدایی، وارد محیط كار شود و دوره راهنمایی را در كلاس های شبانه به پایان برساند. چندی بعد، جواد با اصرار دوستان در بخش درجه داری ارتش استخدام شد؛ اما جو ناسالم آن جا مجال ماندن را از او گرفت؛ لذا پس از كسب تجربه نظامی و گذشت 20 ماه، استعفا داد و دوباره در بازار، به كار پرداخت.

اطلاعات و بینش سیاسی و دینی او، دل آذر را بر آن داشت تا جزو كارآمدترین و مبارزترین جوانان قم در مبارزه علیه طاغوت شود و بارها مأموران در صدد تعقیب و دستگیری او برآمدند. پس از آن كه حضرت امام(س) كرد مراجعت به ایران باز گردد، به عضویت كمیته استقبال از امام (ره) درآمد و سپس به عنوان یكی از اعضای گروه محافظ، از ماشین امام حفاظت می كرد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عضویت كمیته انقلاب اسلامی درآمد و در دستگیری عوامل طاغوت و قاچاقچیان مواد مخدر، تلاش زیادی كرد.

دل آذر در آذرماه سال 1358 به لبنان سفر كرد. پس از بازگشت، لباس سبز سپاه را بر تن كرد و بعد از گذراندن دوره آموزش كوتاه مدت، عازم جبهه های جنگ شد. محمدجواد سال های حضور خود در جبهه را با مسؤولیت های گوناگون از جمله فرماندهی «محور» و «عملیات» طی كرد و در عملیات های گوناگون از جمله :«بدر، محرم و والفجر چهار» چندین بار مجروح شد. فرمانده عملیات لشكر 17 علی بن ابیطالب(علیه السلام) 13/12/1364چنان شجاع و بی باك می نمود كه دل آذر شجاع لشگر لقب گرفت و سرانجام در در عملیات والفجر هشت جرعه نوش بارگاه حضرت حق شد.

وصیت نامه :

سخن شهید

«...فرمانده خوب كسی است كه نیروهایش را همیشه در حالت آمادگی برای حماسه آفرینی و شهادت نگه دارد؛ كسی است كه همیشه پیشمرگ نیروهایش باشد و برای تقویت روحیه فداكاری در آنها، همرنگ آنان گردد...»

برای مطالعه ی متن کامل روی ادامه ی مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب


نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : وصیت نامه شهیدمحمدجواد دل‌آذر +وصیت نامه+زندگی نامه شهید،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 30 دی 1390

شهید

ابوالفضل خیرخواه قمی

شناسنامه / زندگینامه :

تاریخ و محل ولادت: قم - 1345

تاریخ و محل شهادت: موسیان (عملیات محرم ) 1361

وصیت نامه :

آیا كسی به خود اجازه می دهد كه با چشم خود ببیند جنایتكاران و متجاوزان دست به سوی اسلام و شرف و كشورش دراز كرده و قصد نابودی آن را داشته باشند و سكوت اختیار كنند !

شكر خدای را كه توفیق یافتم در راه مبارزه علیه باطل آنچه را كه دارم در طبق اخلاص نهاده تقدیم ایزدمنان كنم و آنچه حسین (ع ) و یارانش و تمام رزمندگان صدر اسلام پروانه وار دور آن گشتند من هم بازیابم .

اكنون می روم كه با خدایم ملاقات كنم . می روم تا آتشی را كه در درونم مشتعل شده خاموش نمایم . به سوی سنگر خالی همرزم و به سوی جبهه ی با صفای جنگ پرواز می كنم كه دشمن بداند هیچ موقعی سنگر خالی نمی ماند.

خداوندا! تو را به یگانگی ات سوگند شهادت در راه اسلام را نصیبم كن !

نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : وصیت نامه شهید+زندگینامه شهید+وصیت نامه شهیدابوالفضل خیرخواه قمی،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 30 دی 1390

                                                        (دام های شیطان رجیم)

  شیطان از جنس جن است واز آتش خلق شده است وقبل از این که از بهشت رانده شود خدا رابسیار عبادت می کرد ،به همین دلیل عزازیل نام گرفت. حضرت علی علیه السلام فرمودند:شیطان هفتاد هزارسال خدارا عبادت کرد وفقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید .وقتی خداانسان را از خاک آفرید ودر آن از روح خودش دمید به تمام ملائکه دستور داد که بر آدم سجده کنندبه غیر از (ابلیس) .شیطان به خدا گفت:من هفتاد هزار سال تورا عبادت کرده ام وخودت فرموده ای که هرکس مرا عبادت کندعبادتش را بی نتیجه نمی گذارم وعوضش را به او می دهم . خداوند فرمودند:هر چه می خواهی در دنیا به تو عطا می کنم .

               خیلی ممنون که این پست مارا دیدید وانشاالله به قوه ی الهی مورد پسندتان قرار گرفته باشد 

                                        برای مشاهده ی کل پست    بروی ادامه مطلب کلیک کنید  .

                                                         ادامه مطلب


نوع مطلب : دوران آخر الزمان و ...، 
برچسب ها : شیطان، دام شیطان، دام های شیطان رجیم، حدیث های زیبا از، شیطان رجیم، گفته ی شیطان، احادیث امام علی، شیطان پرستی،
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 دی 1390

جانباز؛ تمثال وفاداریست آقا/ بهر شهادت می‌شود بی‌خواب، بابا.../ زخم تنش در آسمان چون آفتاب است/ شب‌ها همیشه می‌شود مهتاب، بابا...

آیا قلمی می‌تواند، خس خس سینه‌هایت را بر قلب کاغد بکشد، آیا عکس می‌تواند صدای سرفه‌هایت را به جهان نشان دهد و آیا فیلمی می‌تواند آتشی که درونت را می‌سوزاند را به تصویر بکشد و مرهمی بر زخم‌های ناپیدایت باشد. نه هیچ یک از اینها نمی‌توانند. «سید حامد رحمتی» فرزند یک جانباز شیمیایی است؛ او در وصف داغ‌هایی که از آتشفشان عشق می‌خیزد، برای بابایش شعری سروده است.


آقا اجازه؟ شعر من هست آب بابا

یادش بخیر... من، کودکی و تاب، بابا...

آقا اجازه ؟ درد دل‌هایم زیاد است

مادر نشسته گوشه‌‌ای بی‌تاب، بابا

بر روی تختش، خس خس سینه و دردی...

من هم صدایش میزنم... با...، باب...، بابا...

آقا اجازه ؟ درس‌ها را خوب حفظم

درسی که یادم هست از خوناب، بابا

آقا اجازه ؟ «ش» شبیه شیمیایی...

راهی جنت شد از این باب، بابا

آقا اجازه؟ «د» شبیه یک دلاور

چیزی که مانده از تنش یک قاب، بابا...

جانباز؛ تمثال وفاداریست آقا

بهر شهادت می‌شود بی‌خواب، بابا...

زخم تنش در آسمان چون آفتاب است

شب‌ها همیشه می‌شود مهتاب، بابا...

زخمی‌ترین شعرم فدای تار مویش

با هر دمش دریا شود گرداب، بابا...

آقا اجازه؟ دست‌هایم درد دارد

از این جریمه‌های سخت آب بابا...

              یاعلی مدد

التماس دعا   

نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : شهید، فرزنده شهید، سروده زیبا فرزند شهید، سروده یک فرزند جانباز شیمیایی، فرزند شیمیایی، سروده یک فرزند جانباز شیمیای، تمثال وفاداری، شهیدان زنده اند، جانباز شهید،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 دی 1390
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی در پیامی ضمن تسلیت شهادت دانشمند جوان، شهید احمدی‌روشن در حادثه تروریستی در تهران، این ترور بزدلانه را نشانه‌ی به بن‌بست رسیدنِ استكبار جهانی به سردستگی آمریكا و صهیونیزم در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشرونده‌ی ایران اسلامی دانستند.
 

 
 
پیام متن به این شرح است
بسم الله الرحمن الرحیم
  شهادت دانشمند نخبهٔ جوان، شهید مصطفی احمدی روشن، اندوه دیگری بر دل دوستداران دانش و متعهدان به پیشرفت جمهوری اسلامی نهاد. ما همگی شریک غم پدر و مادر و همسر و فرزند این جوان مظلوم و برجسته و سرافرازیم. این ترور بزدلانه که عاملان و طراحانش هرگز جرأت نخواهند کرد به جنایت کثیف و پلید خود اعتراف کنند و مسئولیت آن را بپذیرند مانند دیگر جنایات شبکهٔ تروریزم بین الملل دولتی، با طراحی یا همراهی سرویسهای سیا و موساد عمل شده و نشانهٔ به بن بست رسیدن استکبار جهانی به سردستگی آمریکا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشروندهٔ ایران اسلامی است.

 آن‌ها در این رفتار شنیع و قساوت‌آمیز نیز شکست خواهند خورد و به اغراض پلید و شریرانهٔ خود دست نخواهند یافت. رشد شتابندهٔ علمی و فتح قله‌های دانش که با همت و عزم جوانان مؤمن و غیور و توانائی چون مصطفای شهید، رونق یافته امروز قائم به هیچ فردی نیست، این یک جنبش تاریخی و برخاسته از یک عزم خلل‌ناپذیر ملی است. ما به کوری چشم سران اردوگاه استکبار و نظام سلطه، این راه را با قوت و ارادهٔ راسخ دنبال خواهیم کرد و پیشرفت رشک آور ملت بزرگ خود را به رخ دشمنان عنود و حسود خواهیم کشید، و البته از مجازات مرتکبان این جنایت و عاملان پشت صحنهٔ آن هم هرگز چشم‌پوشی نخواهیم کرد.

اینجانب شهادت این عزیز را به والدین و همسر و فرزندش و به جامعهٔ علمی و دانشگاهی کشور و به عموم دوستداران و متعهدان نهضت علمی فراگیر، تبریک و تسلیت می‌گویم و برای آنان صبر و سکینهٔ الهی و برای شهید عزیزمان علو درجات اخروی را از خداوند متعال مسألت می‌کنم و یاد شهیدان علیمحمدی و شهریاری و رضائی‌نژاد را گرامی می‌دارم.

سیدعلی خامنه‌ای

۲۲/دیماه/۱۳۹۰

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : پیام تسلیت، پیام تسلیت رهبر،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 دی 1390
به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، ساعتی پیش انفجار مهیبی در مقابل دانشگاه علامه تهران رخ داد که طی آن دکتر مصطفی احمدی روشن دانشمند هسته ای به شهادت رسید.

جزئیات این حادثه تروریستی به شرح زیر است:

*شهید احمدی روشن از دانشمندان هسته ای متولد سال 1358 و استاد دانشگاه صنعتی شریف بوده که در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

*ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یک ‌موتورسیکلت با چسباندن یک بمب مغناطیسی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ در حوالی پل سیدخندان ابتدای خیابان گل نبی این خودرو را منفجر کرد.

‌این خودرو سه سرنشین داشته که یک نفر از آنها به اسم مصطفی احمدی روشن کشته شده و دو نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

حسن عباسی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از انتقال مجروحان این حادثه به بیمارستان ایرانمهر و بیمارستان رسالت خبرداد.

 
برخی می گویند که راننده خودروی منفجر شده از محافظان شهید احمدی روشن بوده است.

این شهید یکی از مدیران نیروگاه نطنز اصفهان در بخش تامین کالا و خرید تجهیزات هسته ای در بخش غنی سازی بود.

صفر علی براتلو دبیر شورای تامین استان تهران در این زمینه گفت: این بمب از نوع مغناطیسی و همان‌هایی است که قبلا نیز برای ترور دانشمندان از آنها استفاده می‌شده و در واقع کار صهیونیست‌هاست.
موسوی درباره پروژه مشترک خود با شهید احمدی روشن یادآور شد: شهید احمدی روشن در یک پروژه مشترک در خصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است و در آن زمان بنده دانشجوی کارشناسی ارشد بودم که آقای احمدی‌روشن نیز به عنوان دانشجوی کارشناسی رشته نفت با بنده و آقای روستاآزاد همکاری می‌کرد.

واكنش همسر شهید علی محمدی به شهادت احمدی روشن
همسر شهید مسعود علی محمدی ضمن اعلام انزجار و محكوم كردن شهادت یكی دیگر از دانشمندان هسته ای ایران اظهار داشت: ترور این استاد گرانقدر عمل بسیار منفورانه‌ای است و آنرا محكوم می كنم و اگر دنیا خواهان عدالت و آزادی است، باید در جهت مقابله با ترور ها جلوی اقدامات قییح اسرائیل را بگیرد.

 
پیام سردار نقدی به مناسبت شهادت مصطفی احمدی روشن
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پیامی تاکید کرد: دولت تروریستی امریکای جهان خوار و رژیم غاصب صهیونیستی با آموزش معدودی فریب خورده به کشتار و ترور دانشمندان ارزشمند و متدین ایران اسلامی می‌پردازد.
 
"رادان" از جزئیات ترور می‌گوید
مرتضی تمدن استاندار تهران در خصوص نحوه و جزئیات ترور شهید مصطفی احمدی‌روشن اظهار داشت: قرار است مسئولان ارشد کشور در این زمینه صحبت کنند و بر اساس هماهنگی‌ها تنها سردار رادان در این زمینه صحبت خواهد کرد.
 
حضور همسران دانشمندان شهید هسته ای در منزل شهید احمدی روشن
همسران دانشمندان شهید هسته ای كشورمان، شهید علیمحمدی، شهید شهریاری و  شهید رضایی نژاد با حضور در منزل شهید احمدی روشن به خانواده این شهید دلداری داده و برای آنان از درگاه خداوند صبر مسئلت كردند.
 
بیانیه سازمان انرژی اتمی درباره ترور شهید روشن
سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای، ترور ناجوانمردانه شهید مهندس ' مصطفی احمدی روشن' و یكی از همكارانش را محكوم و اعلام كرد: این شهید از خدمتگزاران صنعت هسته ای كشور بود.
 
تعیین هویت فرد همراه شهید احمدی‌روشن
فرد همراه شهید مصطفی احمدی‌روشن که صبح امروز در اقدامی تروریستی در خیابان گل‌نبی تهران مورد سوء قصد قرار گرفت، رضا قشقایی متولد 1357 و راننده شهید مصطفی احمدی روشن بوده است.
رضا قشقایی در پی اقدام تروریستی صبح امروز مجروح شد و به بیمارستان رسالت تهران انتقال پیدا کرد اما علیرغم تلاش پزشکان ساعاتی پیش به شهادت رسید.

بازرسان آژانس انرژی اتمی با شهید "احمدی روشن" دیدار کرده اند
بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی چندی پیش از به شهادت رسیدن شهید احمدی روشن با وی ملاقاتی داشته اند.

گفتنی است نام دانشمندان هسته ای ایران که در ماه های گذشته به شهادت رسیده اند در لیست تحریم شورای امنیت سازمان ملل بوده است

 
 
 
 
 
 
 
  
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 دی 1390

بسم رب الشهدا

قبل از هر حرفی سلام 

 امروز دیگر از همه ی مطالبی که میخواستم بگذارم در وب گذشتم ودر لحظه ای که داشتم فکر میکردم چه مطلبی مناسب تر است در دلم جرقه ای از اربعین حسینی افروز گشت وبه این فکر افتادم که:

1.آیا من در این چهل روز یا سی وچند روزسیاه پوش و عزادار امام حسین ویارانش بودم؟

2.آیا من حرمت نگه داشتم و  چشمم را در برابر .........بستم؟

3.آیا من توانستم حرمت را نگه دارم وجلوی زبان وحرف هایم را بگیرم؟

4.آیا شد که من جلوی شنیدنی های معصیت را بگیرم؟

5.آیا می شد که من بگم محرم و صفر است وبه احترام قافله سالار عشق حتی فکر گناه هم نکنیم؟

اما ناراحت و محزون از آن هستم  که همه ی این موارد نشد و بی حرمتی میکردم تا اینکه به چنین روزی رسیده  ام و میگویند اربعین حسینی است  و بنده ناتوان وحقیر دیگر به کجا روی آورم در کدام خانه را بزنم؟ آیا خجالت نمی کشم؟ که بازهم برم خیمه حضرت زهرا(سلام الله علیه)لخت شوم و سینه بزنم  وگریه کنم   آنگاه بگم که چی  من فقط اومدم پسر حضرت زهرا(سلام الله علیه) را به سر جوش آورم  ونارحت کنم و.......

اما حالا که به فکر اومدم وسر عقل میگم ما بچه شیعه ها، مگه خیمه ای جزء خیمه حسین داریم

حلا شعر معروف داریم که:

از ازل فاطمه مادرم بوده                                پسرش مونس ودلبرم بوده

اولین خیمه ای  که برات زدم                            با چادر سایه مادرم بوده

بعد مرگم  می دونم همه میگن                     یاحسین جمله آخرش بوده

  دیگر یادی از چهل غروب غم انگیز اربعین حسینی میکنیم :

                   و به یاد کربلا دل‏ها غمین است دلا خون گریه کن چون اربعین است:

 بــاز دگر بـاره رســیــد اربـعـیــن                                     جوش زند خـون حـسـیـن از زمیــن

شـد چـهـلـم روز عــزای حسین            جــان جــهــان بـــاد فدای حـسین

فرا رسیدن اربعین حسینی  بر همگان تسلیت باد.

در این روز اول دعا برای تعجیل در فرج آقا امام زمان وبعد برای کسانی که مشتاق به سفر کربلا اند یادتان نرود.

                    یاعلی مدد

                    التماس دعا

نوع مطلب :
برچسب ها : اربیعن، مراسمات، محرم وصفر، امام حسین، قافله سالار عشق، کاروان اسراء، شعری از میرداماد، امام حسین ویارانش، امام حسین ..، کرببلا، التماس دعا، یاعلی مدد، کربلا، شعر زیبای اربعین،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 دی 1390
نماز عشق به بی نیاز
انسان در مسیر زندگی دنیایی خویش، لحظاتی شیرین و به یاد ماندنی را تجربه می کند که شیرینی آن، همیشه در کام وجودش ماندگار است. از بین تمام این لحظات، شیرین ترین لحظات عمر یک مؤمن واقعی، لحظاتی است که با خدای بی نیاز به خلوت نشسته و به راز و نیاز و عبادت با حضرت حق می پردازد.
البته این شیرینی را، انسانی می تواند احساس کند که طعم ایمان واقعی را از عمق جانش چشیده باشد. چنین کسی هرگز حاضر نیست که این لحظه ی زیبا و دلربا را با تمام دنیا و آنچه در آن است معاوضه نماید.
او در حال عبادت و نماز که زیباترین مصداق عبادت است، به معشوق واقعی خویش دست یافته و از خلوت با او به چنان لذّتی دست یافته که در کل این عالم، برای آن مانندی نمی بیند، و لذا به هیچ قیمتی حاضر نیست آن را از دست بدهد.
در میان عبادات، هیچ عبادتی به مانند نماز، نمی تواند قلب کوچک آدمی را به دریای بی کران رحمت الهی وصل نماید، و روح انسان را از سرچشمه ی فیوضات بی انتهای خداوند بی همتا، سیراب نماید.
لحظه ی نماز، باشکوه ترین لحظه ی ارتباط انسان سراپا نیاز به وجود مطلق بی نیاز است. در حقیقت آن لحظه ی نورانی، فرصتی است طلایی که خداوند مهربان، بر ما منّت نهاده و از سر لطف و محبّتی که به بندگانش دارد، آن را در اختیار ما قرار داده، تا در آن فرصت زیبا، بتوانیم، قلب و جان خود را از عالم طبیعت و خاک، جدا نموده و روحمان را به عالم بالا پرواز داده و در سایه ی این پرواز ملکوتی، به جان خود صفا و جلاء بخشیم.
سرور عالم، پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) در کلامی زیبا، نماز را به سر انسان تشبیه نموده و می فرماید: «مَوضعُ الصَلاةِ مِن الدینِ کَمَوضعِ الرأسِ مِنَ الجَسَد»1 ؛ جایگاه نماز در دین، همانند جایگاه سر در بدن است.
این تشبیه زیبا، در کلام نورانی حضرت بدین خاطر است که، در بدن آدمی هر عضوی از اعضاء بدن به نوبه ی خود، وظیفه ای مهمّ را عهده دار هستند، ولی در این میان نقش سر، از همه مهمّتر است، زیرا مغز که فرمانده ی بدن بوده و تصمیم گیری ها در آن انجام می گیرد، در سر انسان قرار گرفته است.
الله اکبر با نور دلربای خود به ما می گوید خدا بزرگتر است از اینکه با قلم و بیان ناچیزمان وصف شود، بزرگتر از فکر و خیال ما، بزرگتر از هوسها و وسوسه های شیطانی و جلوه های دنیا، این است آن راز نهفته در ذکر نورانی «الله اکبر»، راستی اگر واقعا خدا در نظر ما بزرگتر از هر چیزی باشد و کلمه ی «الله اکبر» از عمق جان ما برآید، دنیا با تمام جاذبه ها و جلوه هایش، در نظر ما کوچک و بی مقدار خواهد شد که نتیجه ی چنین حالتی، حضور جانانه و عاشقانه در نماز است.
بنابراین به یقین می توان گفت: بدن منهای سر، موجود بی خاصیتی است که فاقد هرگونه ارزش است، در ساختمان دین ما نیز، نماز همانند سر در بدن آدمی است، که اگر نباشد، پایه ی ساختمان دین ما، سست شده و از ارزش ساقط می شود.
نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 دی 1390
واحد رسانه و ارتباطات : فرمانده پایگاه شهید سید مصطفی خمینی (ره)در خصوص جلوگیری از فعالیت یکی از وبلاگهای پایگاه اطلاعیه ای را منتشر کردند بسم الله الرحمن الرحیم با استعانت از خداوند متعال و استمداد از مولایمان حضرت ولی عصر  لازم می دانم  خاطر نشان کنم که با توجه به تأکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب نسبت به مقابله با جنگ نرم دشمن و توصیه ایشان مبنی بر اینکه «خودتان در مجامع فکری‌تان به دنبال راهکار باشید»، به اتفاق نخبگان و مربیان و کارشناسان تصمیم گرفته شد تا شبکه افسران را به منظور اهداف زیر راه‌اندازی کنیم: - ایجاد بستر برای هم‌فکری و بیان دیدگاه‌ها - شبکه توزیع برای بیشتر دیده شدن محتواهای تولیدشده - انتشار سریع محتوا، ایده یا اطلاع - بسترسازی برای آزمون ایده‌های نو قبل از اجرا - توانمندسازی افسران جوان در مقابله با جنگ نرم دشمن با این انگیزه بسیجیان پایگاه علی الخصوص عزیزان شجره طیبه صالحین اقدام به حضور مقتدرانه در فضای سایبری کردند که این حضور با نظارت و پیگیری کارشناسان چه از از لحاظ فکری و چه از لحاظ فنی قرار گرفت. جا دارد که از این بزرگوران تقدیر و تشکر به عمل آید. و اما وارد شدن در مقوله نقد نیز از مسایلی است که لازم و شاهرگ حیاتی هر جمع و گروه و یا جامعه ای می باشد ولی منصفانه و به دور از تخریب چنانکه امام خامنه ای می فرماید: «من البته هیچ‏وقت جلوِ انتقاد را نگرفته‏ ام و کسى را منع نکرده‏ ام. انتقاد صحیح و دلسوزانه ضررى ندارد؛ اما این انتقاد بایستى به تخریب نینجامد. بعضیها طورى انتقاد مى‏کنند که تخریب است؛ این مصلحت نیست. کسى که مسؤولیت سنگینى در کشور بر دوشش هست و از او توقّع داریم که فلان کار را بکند – اقتصاد را درست کند و… – اگر ما او را تقویت نکنیم؛ اگر یک وقت ضعفى هم پیدا شد، آن را نپوشانیم؛ آیا مى‏توانیم چنین توقّعى داشته باشیم؟
برای مطالعه ی ادامه ی پست روی ادامه ی مطلب کلیک کنید.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : بیانیه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید سید مصطفی خمینی در باره گروه سایبری، بیانیه، فرماندهی، سید، سید مهدی موسوی، سید مهدی سید موسوی، رسانه وارتباطات، رسانه، فرشید پراوین، گروه سایبری، سنگر بلاگ میثاق بلاگ مجاهدبلاگ، اطلاعیه،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 دی 1390

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
اوقات شرعی

���� ��� ������ ����� ��
روزشمار فاطمیه<
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic